queb bakery whatsapp iletişim
+90 (212) 458 08 80

İstanbul Boğazı Manzaralı Restaurant

İstanbul, dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir, kimilerine göre de en güzelidir. Bu güzel şehir her sene milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. 24 saat hareketli ve canlı bir şehirdir. İstanbul’u bir iki günde gezmek mümkün değildir. Neredeyse her sokakta zengin bir kültür mirası vardır. Bu zenginlik, dünya çapında meşhur etmiştir İstanbul’u. Milyonlarca turist, İstanbul’un sokaklarında bu kültürü keşfetmek için dolaşır.

İstanbul’un muhteşem güzelliği tabi ki anlatmakla bitmez. Bu içeriğimizde İstanbul siluetini oluşturan İstanbul Boğazı hakkında bir şeyler konuşacağız.

İstanbul Boğazı, Marmara Denizi ve Karadeniz’i birbirine bağlayan bir boğazdır. Bu Boğaz, Avrupa ve Asya kıtalarını da birbirinden ayıran noktadır. İstanbul’un coğrafi konumu bu eşsiz özelliği sayesinde tüm tarih boyunca ilgi çekici olmuştur. Deniz ulaşımında önemli bir role sahip olan İstanbul Boğazı, kıyı şeridi boyunca Osmanlı Devleti’nden kalma yerleşim bölgeleri bulunuyor. Bu yerleşim yerleri günümüzde pek çok farklı şekilde kullanılmaktadır. Otel ve restoran bu bölgelerde sıklıkla karşılaşabileceğiniz işletmelerdir.

İstanbul Boğazı, girintili çıkıntılı bir yapıya sahiptir. Avrupa kıyı uzunluğu 55 kilometre ve Asya kıta uzunluğu yaklaşık 35 kilometredir. İstanbul Boğazı’nın geçit uzunluğu ortalama 30 kilometredir.

Tarihte farklı dönemlerde Asya ve Avrupa arasında geçişi sağlamak için kayıklar, tekneler kullanılmıştır. İstanbul Boğazı üzerinde yapılan ilk geçit Boğaziçi Köprüsü’dür. Vapur gezileri turistik amaçlarla hala devam etmektedir. İstanbul’u gezerken dinlenmek ve kalabalıktan kaçmak istediğinizde, Boğaz manzaralı bir restoran bulmak isteyeceksinizdir. İstanbul Boğazı’nın seyir tadını almak için bu fırsatı kaçırmayın.

İstanbul Boğaz Manzarasının Keyfini Çıkarın!

Boğaz manzaralı bir masada yemek yemek istemez misiniz? İstanbul’un benzersiz silueti ve lezzetli Türk mutfağı yemekleri ile İstanbul seyahatiniz sizin için unutulmaz olacaktır.

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Tarihi Yarımada, Türk kültürünün yoğun şekilde hissedildiği bir bölgedir. Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı’nın yönetim merkezi olan bu bölge pek çok tarihi kalıntıya sahip. Kilise, cami, saray, çeşme, konak gibi çok sayıda tarihi eser hala ayaktadır ve milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu bölgede en önemli eserler Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Milyon Taşı gibi eserlerdir. Buraları mutlaka keşfetmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul’un bu tarihi bölgesine Tarihi Yarımada ismi verilir. Tarihi Yarımada’da gezerken soluklanmak, yemek yemek ve İstanbul şehir manzarası izlemek istediğinizde sizin için en uygun restoranı ararsınız. Akbıyık Caddesi’nde bulunan Queb Lounge Restaurant bu konuda sizler için en iyi tercih olacaktır. Konumu, atmosferi, hizmet kalitesi ve lezzetli menüsü ile Sultanahmet’te kalitesinden memnun kalacağınız bir teras restoranıdır.

istanbul restaurant

Queb Lounge Restaurant, 360 derece panoramik bir İstanbul manzarasına sahiptir. Ön tarafından İstanbul Boğazı’nı ve boğazdan geçen gemileri seyredebilirsiniz. Hemen arkasında da büyüleyici mimarisi ile Ayasofya bulunuyor. Teras restoranımızın konumuna hayran kalacağınızdan eminiz.

İstanbul seyahatiniz sırasında Tarihi Yarımada bölgesine geldiğinizde sizleri mutlaka Queb Lounge’a bekleriz.

Queb Lounge İletişim Bilgileri

Tel: +90 (212) 458 08 80

Adres: Cankurtaran Mah. No:29 Akbıyık Cad. The Byzantium Hotel Teras Kat, Sultahahmet

Mail: [email protected]

İnstagram: Queb Lounge Instagram

WhatsApp: https://bit.ly/3KugvzW

Google: Queb Lounge - Google Haritalar

Tripadvisor: Queb Lounge - Tripadvisor