queb bakery whatsapp iletişim
+90 (212) 458 08 80

Yazın En Çok Tercih Edilen İçecekler Queb Lounge'da

Sıcak yaz günlerinde serin bir içeceğe kavuşmak herkesin hayalidir. Vücudun nem dengesinin sağlanabilmesi için düzenli olarak su ve sıvı ürünler tüketmek oldukça önemlidir. Yaz aylarında genellikle kışa nazaran tüketilen sıcak kahveler yerini soğuk kahvelere bırakmaktadır. Taze meyve suları, soğuk içecekler, alkollü ve alkolsüz içkiler, buzlu çaylar, meyve çayları, milkshake, smothie çeşitleri, limonata, ayran çeşitleri, süt ve süt ile hazırlanan soğuk karışımlar yazın tercih edilen içeceklerden bazılarıdır. Özellikle gezi programı veya tatil programı düzenliyorsanız soğuk içecekler yaz mevsiminde kurtarıcı niteliğindedir.

Ülkemizde kültür turizmi olarak sıklıkla tercih edilen şehirlerden biri olan İstanbul’da farklı lezzetleri bir arada bulabilirsiniz. Zengin ve çok çeşitli bir menüye sahip olan birçok restoranı barındıran İstanbul'da restoran seçmek oldukça önemlidir. İstanbul’u yakından tanımak ve her bir tarihi yapıya gereken zamanı ayırabilmek için Sultanahmet bölgesinde bulunan otellerin tercih edilmesi gerekir. Otel içerisinde seçkin restoranlardan en leziz yemekleri ve içecekleri deneyimleyebilirsiniz.

Sultanahmet’te Restoran Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sultanahmet’te restoran seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İstanbul’a gelen veya İstanbul’da iyi bir restoran seçmek isteyenlerin öncelikli olarak belirlemesi gereken durak Sultanahmet’tir. Tarihi birçok güzel yapıyı içinde barındıran Sultanahmet bölgesinde farklı kültürlerin etkilerini görmek mümkündür. Günümüz Türk mutfağı ve Osmanlı mutfağı alanında hizmet vermekte olan birçok restoran bu bölgede hizmet vermektedir. Sultanahmet konumu itibariyle eski dönemlerde İstanbul’un göz bebeği kabul edilmekteydi. Bundan dolayı eski yapıların çoğu bu bölgede konumlandırılmıştır. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak bölgesi olan bu bölgede birçok otel ve restoran da bu nedenle hizmet vermektedir.

Sultanahmet’te gezilecek tarihi mekanlar ve restoranlar için yaptığınız hazırlık listesine otel seçeneklerini eklemek gereklidir. Konaklayacağınız otelde hizmet veren restoranları da göz ardı etmemek gerekir. Sultanahmet’te restoran seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise manzaranın keyfini çıkarmaktadır. Tüm Sultanahmet’i görmek, Marmara Denizi’nin masmavi sularını yaşamak için teras restoran olarak hizmet veren yerleri de listelemek gereklidir. Yemek molası verdikten sonra turunuza rahatlıkla devam edebilmek için konum avantajı da oldukça önemlidir. İstanbul’un tüm lezzetlerini bir arada bulunduran zengin menü içeriğiyle birçok taze lezzeti sunan restoranların seçimi için dikkatlice araştırma yapmak gereklidir.

Sultanahmet’teki Restoranınız: Queb Lounge

Queb Lounge, Byzantium Hotel’in teras katında hizmet vermekte, zengin menüsü ve kolay konumu ile ziyaretçilerini beklemektedir. Balık ve deniz ürünleri, kırmızı et menüsü, beyaz et menüsü, çocuk menüleri, kahvaltı alternatifleri, makarna çeşitleri, salata çeşitleri, tatlı menüsü, içecek menüsü, soğuk ve sıcak başlangıçlar, geleneksel Türk yemekleri ile zengin bir yemek menüsüne sahiptir. Teras restoran olarak hizmet veren Queb Lounge, kaliteli ve şık hizmeti benimsemiştir. Sultanahmet’te restoran denilince farklı restoran yapısı ile akla ilk gelen restoranlardan biridir. Mekân tasarımının modern dokunuşlara sahip olması ve mükemmel bir manzarası olması nedeniyle oldukça etkileyici bir yapıdır. Grup buluşmaları, zengin kahvaltı sofraları ve sessiz bir çalışma ortamı arayanlar için güzel bir restoran alternatifidir.

Sultanahmet’te restoran olarak farklı bir manzara ve 360 derece panaromik restoran deneyimi yaşamak için Queb Lounge’ı ziyaret edebilirsiniz. Sultanahmet’i en iyi konumdan izlemek ve keyfini çıkarmak için haftanın her günü, erken saatlerden geç saatlere kadar hizmet veren Queb Lounge hakkında detaylı bilgi almak, menüyü incelemek ve rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmek için internet sitemizi kullanabilirsiniz.