queb bakery whatsapp iletişim
+90 (212) 458 08 80

Sultanahmet’te Gezilecek Yerler

İstanbul’u tanımak için öncelikle ilk gezilmesi gereken yer Sultanahmet’tir. Birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan tarih ve kültürel miras bakımından oldukça zengindir. Dünya kültür mirasının birçok önemli öğesi Sultanahmet’te bulunmaktadır. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu şehir dünya sıralamasında gezilmesi gerekenler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Sultanahmet’te gezilecek yerler şu şekilde sıralanabilir;

 • Ayasofya Camii,
 • Sultanahmet Camii,
 • Sultanahmet Meydanı,
 • Arkeoloji Müzesi,
 • Gülhane Parkı,
 • Yerebatan Sarnıcı,
 • Topkapı Sarayı,
 • Dikilitaş,
 • Haseki Hamamı,
 • Alman Hamamı,
 • Aya İrini Müzesi,
 • Arasta Çarşısı,
 • Yılanlı Sütun,
 • Şifa Hamamı,
 • Cumhuriyet Müzesi,
 • İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi,
 • Örme Sütun.

hagia sophia sultanahmet istanbul

Sultanahmet, İstanbul’un en ilgi çekici ve tarihi barındıran tepelerinden biri olarak bilinmektedir. Yıl içinde birçok misafiri ağırladığı için farklı alternatiflerde yerel restoranları ve konaklama hizmetlerini de sunmaktadır. Sultanahmet’te gezilecek yerler listesi yapılırken bu listeye gidilecek restoranlar da eklenmelidir.

Sultanahmet’te Restoran Seçimi

Bir şehri akılda kalıcı ve etkileyici yapan unsurlardan birisi de yemekleridir. İstanbul farklı lezzet alternatifleri ile her kesimden insana hitap etmektedir. Zengin ve çeşitli yemek kültürü birçok uygarlığa da ev sahipliği yaptığının göstergesidir. Günümüzde ise Osmanlı ve Türk mutfağına olan ilgi artmaktadır. Fazla mekân alternatifinin olduğu Sultanahmet’te restoran seçimi şehrin tadını çıkarabilmek için önemlidir. Sultanahmet’te gezilecek yerler listesine eklenen restoranlar sıralamasında ilk sıraya Queb Lounge eklenmelidir. Alternatif bakımından zengin menüsü ve göz alıcı konumu ile İstanbul’un keyfini lezzetli atıştırmalıklarla birlikte rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Sultanahmet’te gezilecek yerler listesi oluştururken konakladığınız bölgeye yakın olan restoranları da listeleyebilirsiniz. Bir restoran seçimi için konum uygunluğu, hijyenik, lezzetli ve kullanıcı yorumlarının iyi olması kriterleri dikkate alınmaktadır. Buna ek olarak İstanbul’da bir mekân seçiminde ise harika manzaranın tadını çıkarma kriteri eklenmektedir. İstanbul’un göz bebeği Sultanahmet ve masmavi Marmara Denizi’nin eşsiz görüntüsü eşliğinde farklı lezzetlerin tadını çıkarma lüksünü deneyimlemelisiniz.

queb lounge sultanahmet restaurant

Sultanahmet’te Tercih Edilmesi Gereken Restoran: Queb Lounge

Sultanahmet’in içerisinde yer alan ve farklı atmosferi ile saatlerce kalmak isteyeceğiniz bir mekân olan Queb Lounge zengin menüsü ile göz doldurmaktadır. Günün en lezzetli öğünü olan kahvaltı ve akşam eşsiz İstanbul manzarası karşısında şık bir akşam yemeği için tercih edilmelidir. Arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle buluşmak, sakin bir ortamda huzurlu bir şekilde çalışmak ve odaklanmak için doğru bir adrestir. Sultanahmet’in felsefesini ve ruhunu hem yapısında hem de manzarasında yaşatmaktadır.

Menüde bulunan lezzetlerin hepsi mevsimine uygun olarak seçilmekte ve servis edilmektedir. Teras ve restoran kavramlarından yola çıkarak tasarlanan Queb Lounge ile terasta seçkin bir mekânın tadını çıkabilirsiniz. Kaliteli yemek, hızlı servis, modern yapı, uygun fiyat değerlerini benimseyerek konuklarına hoş atmosferleri bir mekânın kapılarını açmaktadır.

Serpme kahvaltı, et yemekleri, tavuk yemekleri, balık seçenekleri, lezzetli mezeler, makarnalar, atıştırmalıklar, pizzalar, salatalar, burgerler, alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, kahveler ve dünya mutfağından seçkin tatlı menüsü ile sizleri ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır. Akşam yıldızların altında eşsiz bir ortamda keyifli bir sohbet eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilir ve menüden istediğiniz ürünleri tercih ederek huzurlu bir akşam geçirebilirsiniz.

Sultanahmet’te gezilecek yerler listesini tamamladıktan sonra lezzetli bir mola için Sultanahmet’in en iyi restoranlarından olan Queb Lounge’ı ziyaret edebilirsiniz. Haftanın 7 günü boyunca açık ve 09:00 – 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İstanbul’u farklı bir noktadan izlemek, Sultanahmet’in en iyi kahvaltısını yapmak ve huzurlu bir zaman geçirmek için yerinizi ayırtabilirsiniz. Rezervasyon ve grup randevuları için iletişime geçebilirsiniz.